Aamupostin toimitus

Juttuaiheet, kutsut, uutisvinkit:
Uutistoimitus 0400 134 069
toimitus.aamuposti (at) media.fi
urheilu.aamuposti (at) media.fi

Jätä juttuvinkki tästä

Lähetä uutiskuva

Jätä mielipidekirjoitus tästä

Lähetä vinkki urheilutoimitukselle tästä

Yhdistys- ja urheiluseurapalstan tiedot:
yhdistykset.aamuposti (at) media.fi

Jätä yhdistys- tai seuratiedote tästä

Lähetä kuva Muksulaan

Henkilökohtaiset sähköpostit:
etunimi.sukunimi (at) media.fi

Päätoimittaja
Laura Ääri 040 709 8474

Uutispäällikkö
Marko Kekki 0500 770 463

Uutistoimitus
Jari Halme 0400 134 031
Tarja Heikkonen 0400 134 038
Pia Herme 0400 134 059
Pirjo Häyrinen 0400 134 036
Petri Lyy 0400 134 062
Pia Lyy 0400 134 060
Matti Marjamäki 0400 134 034
Raija Nikkilä-Kiiski 0400 134 037
Laura Pohjanpalo 0400 133 956
Katri Porttinen 0400 133 822
Jarmo Toivanen 0400 134 032

Urheilutoimitus
Terhi Collin 0400 183 265 (vanhempainvapaalla)
Kaisa Estola-Haaranen 0400 134 057
Vilma Sipola 040 573 6315

Kuvatoimitus
Ari Peltonen 0400 483 409

Lopen toimitus
Kare Asp 0400 484 212

Hinnat soitettaessa uusiin 0207-alkuisiin yritysnumeroihimme:
Kiinteästä verkosta soitettaessa 8,21 snt/puhelu + 6,9 snt /minuutti
Matkapuhelimesta soitettaessa 8,21 snt/puhelu + 14,9 snt /minuutti

Uutissuomalainen

Uutissuomalainen on Aamupostin, Etelä-Suomen Sanomien, Karjalaisen, Keski-Uusimaan, Keskisuomalaisen, Länsi-Uusimaan, Savon Sanomien ja Uusimaan yhteinen uutistoimitus.

Sähköposti: toimitus(a)uutissuomalainen.fi

Uutispäällikkö Matti Pietiläinen 050 303 4728, matti.pietilainen(a)uutissuomalainen.fi
Toimittaja Minna Harmaala 0400 134 092, minna.harmaala(a)uutissuomalainen.fi
Toimittaja Ari Helminen 044 736 0700, ari.helminen(a)uutissuomalainen.fi
Toimittaja Tarja Koljonen 044 736 0432, tarja.koljonen(a)uutissuomalainen.fi
Toimittaja Outi Laatikainen 050 376 1223, outi.laatikainen(a)uutissuomalainen.fi
Toimittaja Antti Launonen 050 314 6889, antti.launonen(a)uutissuomalainen.fi
Toimittaja Iida Tiihonen 044 406 2393, iida.tiihonen(a)uutissuomalainen.fi
Toimittaja Sari Vanninen 046 923 8068, sari.vanninen(a)uutissuomalainen.fi