Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Päivitämme verkkosivujamme - tilaajien on kirjauduttava uudelleen

Itsenäisyyspäivä | Ritarikunnat muistavat ansioituneita kansalaisia – Katso tästä Hyvinkään, Riihimäen, Hausjärven ja Lopen mitalinsaajat

Suomen Leijonan komentajamerkki:

Aino-Kaisa Ilona Pekonen, kansanedustaja, Riihimäki.

Suomen Leijonan Pro Finlandia -mitali:

Osmo Väinö Kalervo Halonen, muusikko, Hyvinkää.

Suomen Leijonan I luokan ritarimerkki:

Hanna-Mari Pekuri, hallitusneuvos, Hyvinkää; Juha Yrjö Tapio Valli, tulosyksikön johtaja, ylilääkäri, LT, Hyvinkää.

Suomen Valkoisen Ruusun ritarimerkki:

Heidi Kristiina Alajoki, neuvotteleva virkamies, Hyvinkää; Lea Orvokki Härkönen, julkinen oikeusavustaja, asianajaja, Hyvinkää; Pekka Juhani Kalliomäki, rakennusneuvos, Hyvinkää; Jari Kalervo Salminen, yliopistonlehtori, dosentti, Riihimäki; Erkki Johannes Tenkula, osastopäällikkö, Hyvinkää.

Suomen Leijonan ritarimerkki:

Riitta-Liisa Marjatta Heikkilä, johtava tilintarkastaja, Riihimäki; Toni Mikael Hirvinen, tutkimus- ja kehitysyksikön johtaja, Hyvinkää; Irma Anneli Pahlman, yliopettaja, Hyvinkää.

Suomen Valkoisen Ruusun ansioristi:

Tiina Helena Bies, henkilöstöjohtaja, Hausjärvi; Jaana Katri Haapasaari, hallinnollinen ulkoasiainsihteeri, Hyvinkää; Raisa Hannele Kiljunen-Siirola, johtava maisema-arkkitehti, Loppi; Saila Kaarina Suominen, ryhmäpäällikkö, Hausjärvi; Aira Irene Väkevä-Harjula, aluepalvelupäällikkö, Hyvinkää.

Suomen Leijonan ansioristi:

Timo Hämäläinen, Rataliikennekeskuksen päällikkö, Riihimäki; Eeva Kaisa Kalmari, talouspäällikkö, Riihimäki; Matti Tapio Karimäki, korvauspäällikkö, Riihimäki; Essi Elina Kasurinen, palveluvastaava, Hyvinkää; Annika Marjatta Kokko, pääsihteeri, opintojohtaja, Hyvinkää; Sari Kyllikki Lehikoinen, johtava psykologi, Hyvinkää; Tarja Tuulikki Marjomaa, tutkija-kouluttaja, Hyvinkää; Tiina Hannele Mäkinen, ylitarkastaja, Riihimäki; Petri Tero Tapani Pyyhtiä, myyntijohtaja, Hausjärvi; Henri Ranta-Tengman, erikoissuunnittelija, Loppi; Erja Johanna Sandberg, rahoituspäällikkö, Riihimäki; Raili Maritta Vaara, laatuvastaava, Hyvinkää.

Suomen Valkoisen Ruusun I luokan mitali kultaristein:

Anne Maarit Jokela, sijoitusasiantuntija, Riihimäki; Merja Kaarina Järvinen, aktuaari, Riihimäki; Terhi Susanna Kiskonen, palvelukoordinaattori, Riihimäki; Satu Anneli Kujala, vuoromestari, Riihimäki; Mirja Kristiina Lammi, kaupunginvaltuuston varajäsen, Riihimäki; Soile Birgitta Malmi, asiakkuusasiantuntija, Riihimäki; Hannu Nokkala, kaupunginvaltuuston varajäsen, Riihimäki; Seija Helena Nurmi, projektikoordinaattori, Hyvinkää; Seija Riitta Romu, varhaiskasvatuksen palveluohjaaja, Riihimäki; Sirpa Annikki Salminen, liiketoiminnan controller, Hyvinkää.

Suomen Valkoisen Ruusun I luokan mitali:

Jan-Erik Ahlqvist, huoltoinsinööri, Riihimäki; Jani-Petteri Immonen, vartija, Riihimäki; Marja-Leena Javanainen, hankinnan liikekumppani, Riihimäki; Timo Pentti Vilhelm Jussila, yrittäjä, Hausjärvi; Paula Irene Mäkinen, hallinnollinen avustaja, Riihimäki; Eila Anneli Nieminen, verosihteeri, Loppi; Juhani Parikka, vanhempi rikoskonstaapeli, Riihimäki; Kirsti Lyydia Rantamäki, assistentti, Riihimäki; Marko Johannes Rosenberg, vartija, Loppi; Sirpa Anneli Saraja, asianhallintasihteeri, Hausjärvi; Pirkko Marja-Leena Seppä, ostoreskontra-assistentti, Riihimäki; Harri Taisto Viertoma, vanhempi asentaja-hitsaaja, Hyvinkää; Anne Marie Winter, maksupalveluasiantuntija, Hyvinkää.

Tässä ovat Aamupostin alueen ylennykset – Katso, kuka sai tänään uuden sotilasarvon