Hyvinkään 4H-yhdistys

Uutta toimintaa yhdistyksessä- Nuorten klubit!

Yhdistys tarjoaa yli 16-vuotiaille nuorille uutta toimintaa - Nuorten klubitoimintaa!

Kattavan klubitoiminnan idean ja esittelyn löydät TÄÄLTÄ

Kokemuksia klubitoiminnasta löydät TÄÄLTÄ

Yhdistys tarjoaa nuorten perustamalle klubille ilmaiset toimintatilat ja pientä avustusta myös itse klubitoimintaan !!

Jos kiinnostuit tai kaveriporukkanne kiinnostui alustavastikin klubitoiminnasta
-> Ottakaa rohkeasti yhteyttä yhdistyksen toiminnanjohtajaan. Kerron oikein mielelläni lisää ja voidaan yhdessä miettiä tarkemmin klubi-ideaa. Toiminnanjohtajan yhteystiedot TÄSSÄ

Hyvinkään 4H-yhdistys

Aikaisempia kirjoituksia

Hyvinkään 4H-yhdistys

Hyvinkään 4H-yhdistys on toiminut jo pitkään Hyvinkään alueella. Yhdistys on perustettu vuonna 1938. Mottonamme on: "tekemällä oppii parhaiten!". Toimintamme on hyvin monipuolista, askartelemme, leikimme, liikumme, kokkaamme, tutustumme eläimiin ja luontoon, touhuamme kaikkea kivaa yhdessä. Sosiaaliset- ja ryhmätyötaidot kehittyvät ja kaikille tulee yhteenkuuluvuuden tunne. Tiedossa on paljon uusia elämyksiä ja kokemuksia. 4H-koulutukset ja -kurssit syventävät nuoren osaamista ja toiminnassa saadaan valmiuksia yrittäjyyteen ja työelämään. 4H kehittää ihmistä kokonaisuutena, tätä kuvaavat neljän H:n perustana olevat sanat Head, Hands, Heart ja Health, suomeksi harkinta, harjaannus, hyvyys ja hyvinvointi. Yhdistyksen kotisivut löytyvät osoitteesta www.4h.fi/hyvinkaa

Uusimmat mielipiteet