Riihimäen Suomi-Unkari Seura

PERUTTU! - Unkarin suurlähettiläs kirjastolla pe 27.3.

Tapahtuma on peruttu koronaviruksen leviämisen ehkäisemiseksi.

 

Suurlähettiläs György Urkuti puhuu ja keskustelee Unkaria koskevista ajankohtaisista aiheista Riihimäen kaupunginkirjaston Samuli Parosen salissa (Kauppakatu 16) perjantaina 27.3. klo 18.00.
Tilaisuus on suomenkielinen ja ilmainen. Tervetuloa!

Riihimäen Suomi-Unkari Seura

Aikaisempia kirjoituksia

Riihimäen Suomi-Unkari Seura

Yhdistyksen tarkoituksena on koota Riihimäen alueen Unkarin-ystävät ja eri kansalaispiirit Suomi-Unkari Seuran yhteyteen toimimaan Suomen ja Unkarin kulttuurisuhteiden kehittämiseksi, Unkarin historian ja yhteiskunnallisen, taloudellisen ja sivistyksellisen elämän tuntemuksen levittämiseksi ja syventämiseksi. Tavoitteena on myös Suomen ja Unkarin sekä Riihimäen ja ystävyyskaupunki Szolnokin ystävyyssuhteiden lujittaminen ja yhteistoiminnan lisääminen. Yhteystiedot: Puheenjohtaja Vilho Ylönen puh. 040 330 6265 sähköposti: vilho.ylonen(a)loppi.fi Sihteeri Olli Setälä puh. 050 532 8767 olli.setala (at) gmail.com Keskusseuran nettisivut: www.suomiunkari.fi

Uusimmat mielipiteet