Riihimäen Suomi-Unkari Seura

Riihisoppa 2019

Riihimäen Suomi-Unkari Seura ja Apenta Klupi-Finland järjestävät vuosittaisen sopankeittotapahtuman lauantaina 10.8.2019 Matkailukeskus Lempivaarassa (Karhintie 196, Riihimäki). Tapahtumassa kilpaillaan sopankeiton epävirallisesta Euroopan mestaruudesta.

Sopankeitto aloitetaan klo 10.00 ja pari tuntia myöhemmin päästään maistelemaan ja päättämään kenet kruunataan tämän vuoden soppamestareiksi. Tapahtumaan on vapaa pääsy ja sopat jaetaan ilmaiseksi yleisön nautittavaksi. Mukana illalla karaokea ja muuta musiikkia.

Tervetuloa!

Lisätietoja: Timo Ruohola 0400-482744 tai Vilho Ylönen 040-330 6265
 

Riihimäen Suomi-Unkari Seura

Aikaisempia kirjoituksia

Riihimäen Suomi-Unkari Seura

Yhdistyksen tarkoituksena on koota Riihimäen alueen Unkarin-ystävät ja eri kansalaispiirit Suomi-Unkari Seuran yhteyteen toimimaan Suomen ja Unkarin kulttuurisuhteiden kehittämiseksi, Unkarin historian ja yhteiskunnallisen, taloudellisen ja sivistyksellisen elämän tuntemuksen levittämiseksi ja syventämiseksi. Tavoitteena on myös Suomen ja Unkarin sekä Riihimäen ja ystävyyskaupunki Szolnokin ystävyyssuhteiden lujittaminen ja yhteistoiminnan lisääminen. Yhteystiedot: Puheenjohtaja Vilho Ylönen puh. 040 330 6265 sähköposti: vilho.ylonen(a)loppi.fi Sihteeri Olli Setälä puh. 050 532 8767 olli.setala (at) gmail.com Keskusseuran nettisivut: www.suomiunkari.fi

Uusimmat mielipiteet