Riihimäen Suomi-Unkari Seura

Joulupuuroilta jäsenille ti 27.11.

Riihimäen Suomi-Unkari Seura järjestää jäsenilleen joulupuuroillan Matkailukeskus Lempivaarassa (Karhintie 196, Riihimäki) tiistaina 27.11. klo 18.00.
Ohjelmassa on muun muassa elävää musiikkia ja arpajaiset. Tarjolla on jouluherkkuja.

Tapahtuma on jäsenillemme maksuton. Jos tarvitset kyydin Lempivaaraan, ilmoita asiasta yhdistyksen sihteerille Olli Setälälle sähköpostilla: [email protected] tai puhelimella: 050 532 8767.

 

Riihimäen Suomi-Unkari Seura

Aikaisempia kirjoituksia

Riihimäen Suomi-Unkari Seura

Yhdistyksen tarkoituksena on koota Riihimäen alueen Unkarin-ystävät ja eri kansalaispiirit Suomi-Unkari Seuran yhteyteen toimimaan Suomen ja Unkarin kulttuurisuhteiden kehittämiseksi, Unkarin historian ja yhteiskunnallisen, taloudellisen ja sivistyksellisen elämän tuntemuksen levittämiseksi ja syventämiseksi. Tavoitteena on myös Suomen ja Unkarin sekä Riihimäen ja ystävyyskaupunki Szolnokin ystävyyssuhteiden lujittaminen ja yhteistoiminnan lisääminen. Yhteystiedot: Puheenjohtaja Vilho Ylönen puh. 040 330 6265 sähköposti: vilho.ylonen(a)loppi.fi Sihteeri Olli Setälä puh. 050 532 8767 olli.setala (at) gmail.com Keskusseuran nettisivut: www.suomiunkari.fi

Uusimmat mielipiteet