Paikalliset

Hyriasta valmistuu tänään 423 perustutkinnon, 35 ammattitutkinnon ja 15 erikoisammattitutkinnon suorittanutta – katso nimet tästä

Onnea uusille ammattiin valmistuneille ja koulunsa päättäville!

Teemu Vestovuo

Hyriasta valmistuu tänään, 29. toukokuuta 2019, 423 perustutkinnon, 35 ammattitutkinnon ja 15 erikoisammattitutkinnon suorittanutta. Muista kuin tutkintotavoitteisista koulutuksista valmistuu 14 henkilöä.

 

 

Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto, media-assistentti:

Hedman Nikolas, Hausjärvi

Hämäläinen Mikael, Riihimäki

Kivistö Verna, Riihimäki

Okkolin Pyry, Hyvinkää

Ollitervo Kalle, Hämeenlinna

Pyyhtiä Manuela, Loppi

Rosenlöf Sepeteus, Nurmijärvi

Seppälä Jonna, Akaa

Tervo Jerry, Hyvinkää

 

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja:

Dahlsten Tomi, Nurmijärvi

Koskimaa Tomi, Nurmijärvi

Kuitto Joni, Hyvinkää

Laimio Onni, Riihimäki

Laitinen Roope, Hyvinkää

Lehto Simo, Loppi

Liimatta Leevi, Hyvinkää

Mäkinen Joni, Loppi

Niutanen Vili, Loppi

Ojaranta Jonne, Loppi

Pisilä Joonas, Hyvinkää

Pylkkönen Satu, Hyvinkää

Pyrä Vertti, Loppi

Ruotsalainen Mika, Hyvinkää

Taupila Jonne, Hyvinkää

Tomminen Juhana, Riihimäki

Vesanen Roni, Nurmijärvi

 

Hiusalan perustutkinto, parturi-kampaaja:

Kokko Merika, Riihimäki

Koskinen Johanna, Hyvinkää

Kujanpää Laura, Riihimäki

Laakso Oona, Nurmijärvi

Leponiemi Eveliina, Loppi

Långström Jasmin, Hausjärvi

Nieminen Jasmin, Riihimäki

Tikka Sonja, Riihimäki

 

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki:

Aaltonen Kasperi, Hausjärvi

Heinilä Rose, Riihimäki

Inkinen Miikka, Hyvinkää

Joutsiluoma Miika, Hyvinkää

Kinnunen Jenni, Janakkala

Koivu Mikko, Hausjärvi

Kulmala Heidi, Hausjärvi

Manni Joel, Hyvinkää

Metso Julia, Hyvinkää

Myyrisepp Mare, Riihimäki

Pitkänen Unna, Hyvinkää

Rantanen Arttu, Riihimäki

Rosenlew Robert, Hyvinkää

Räsänen Veikka, Hyvinkää

Shenshin Peter, Loppi

Soininen Otto-Ville, Kärkölä

Suutari Fanny, Hyvinkää

Varrand Marko, Hyvinkää

Vihervaara Samuli, Loppi

 

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija:

Alsio Emilia, Hyvinkää

Arukask Alvar, Kärkölä

Hulanmäki Jenni, Riihimäki

Sjöberg Samuel, Loppi

 

Kauneudenhoitoalan perustutkinto, kosmetologi:

Arponeva Sarah, Hattula

Augervald Jane, Hyvinkää

Heikkinen Hanna, Hämeenlinna

Heikkinen Minna, Riihimäki

Hirvilahti Tiina, Riihimäki

Hämäläinen Essi, Hämeenlinna

Jussila Jonna, Hämeenlinna

Koivuranta Armi, Lappeenranta

Kuula Sari, Hyvinkää

Lindström Sonja, Hyvinkää

Nurminen Sanni, Riihimäki

Ojaniemi Jenna, Riihimäki

Ollikkala Janina, Riihimäki

Selge Stella, Hyvinkää

Taskila Angela, Hausjärvi

 

Kone- ja metallialan perustutkinto, koneistaja:

Nummemees Marko, Hyvinkää

Perttula Liinu, Hausjärvi

 

Kone- ja metallialan perustutkinto, kunnossapitoasentaja:

Hoikka Nooa, Hyvinkää

Keinänen Juho, Nurmijärvi

Kolehmainen Jarno, Hyvinkää

Rauhala Andrei-Aleksander, Hyvinkää

 

Kuvallisen ilmaisun perustutkinto, kuva-artesaani:

Erkintalo Elias, Hämeenlinna

Knuutinen Jemina, Järvenpää

Leppänen Saara, Riihimäki

Liimatainen Nea, Riihimäki

Lilja Jasmin, Mäntsälä

Lipiäinen Miro, Hyvinkää

Nikkinen Janita, Hyvinkää

Nurminen Merja, Hyvinkää

Pyy Nelli, Hyvinkää

Sipiläinen Hanna, Hyvinkää

Sorvari Anne, Hyvinkää

Valkama Noora, Hyvinkää

Vuorela Nuutti, Riihimäki

 

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi:

Aalto Aleksi, Hausjärvi

Ahonen Nenna, Lahti

Ahrela Eeli, Hyvinkää

Alén Janina, Nurmijärvi

Borgenström Aino, Hyvinkää

Demetriou Demetriana, Riihimäki

Eskola Emilia, Hyvinkää

Gradinar Marina, Hausjärvi

Heikkinen Pauliina, Hyvinkää

Helander Camilla, Hyvinkää

Helander Pinja, Hyvinkää

Helenius Enni, Riihimäki

Helminen Aleksi, Hyvinkää

Juuri Janna, Nurmijärvi

Kinnunen Nora, Nurmijärvi

Kivi Janina, Nurmijärvi

Korhonen Tiia, Hyvinkää

Korkiakoski Eetu, Nurmijärvi

Kosonen Miro, Hyvinkää

Laakso Markus, Järvenpää

Lahtinen Luukas, Hyvinkää

Leander Sara, Hyvinkää

Lehtonen Hanna, Hyvinkää

Lindroos Kerttu, Riihimäki

Linna Anni, Riihimäki

Loppi Julia, Järvenpää

Matinlassi Neea, Loppi

Musakka Noora, Riihimäki

Mustonen Jenna, Hyvinkää

Mäkelä Johanna, Riihimäki

Mäki Minja, Järvenpää

Mämmi Waltteri, Hyvinkää

Niemelä Tommy, Nurmijärvi

Niemi Ida, Riihimäki

Nikkola Essi, Loppi

Nissilä Kaisu, Riihimäki

Nylander Janne, Hyvinkää

Pekkola Kati, Nurmijärvi

Pikkarainen Anni, Hämeenlinna

Pitkänen Laura, Hyvinkää

Pohjola Oskari, Hattula

Pulkkinen Miika, Hyvinkää

Pulkkinen Pia, Riihimäki

Puranen Helmi, Hausjärvi

Pyhältö Tommi, Nurmijärvi

Rahkonen Elviira, Riihimäki

Rajamäki Kalle, Hyvinkää

Reining Karelin, Hyvinkää

Rikkonen Antero, Janakkala

Sandberg Nea, Riihimäki

Siitonen Katja, Loppi

Säijälä Santeri, Hyvinkää

Taimisto Karita, Hyvinkää

Tamminen Joni, Hyvinkää

Vainio Waltteri, Hyvinkää

Vihtonen Kirsi, Nurmijärvi

Vuotovesi Aleksi, Hyvinkää

 

Logistiikan perustutkinto, autonkuljettaja:

Launonen Samppa, Riihimäki

Pesu Krista, Lahti

 

Logistiikan perustutkinto (osatutkinto), varastonhoitaja:

Dragoun Anna, Hattula

Jämsén Julius, Riihimäki

 

Logistiikan perustutkinto, varastonhoitaja:

Mattila Henri, Tammela

Santala Niko, Riihimäki

 

Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja:

Aaltonen Jarno, Hyvinkää

Jokela Aapo, Loppi

Juhola Joel, Hausjärvi

Mäkelä Tommi, Hausjärvi

Nieminen Jasper, Hausjärvi

Parikka Santeri, Riihimäki

Pessi Mira, Loppi

Virtanen Pihla, Hämeenlinna

 

Maatalousalan perustutkinto, eläintenhoitaja:

Haataja Helene, Pälkäne

Hellevaara Susanna, Riihimäki

Helminen Nea, Riihimäki

Pietikäinen Jenna, Riihimäki

Seijari Johanna, Nurmijärvi

Suvilehto Sini, Hyvinkää

Tanskanen Miia, Helsinki

Trofimov Sanna, Helsinki

Turkki Meri, Vantaa

Vaahtera Tiina, Lahti

 

Maatalousalan perustutkinto, maaseutuyrittäjä:

Manninen Veera, Nurmijärvi

Tamminen Emil, Espoo

 

Pintakäsittelyalan perustutkinto, maalari:

Hakala Sari, Hausjärvi

Lipasti Ella, Hyvinkää

 

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto, toimitilahuoltaja:

Eloranta Merjo, Hyvinkää

Immonen Janita, Hyvinkää

Moilanen Jari, Hyvinkää

 

Puutarha-alan perustutkinto, puutarhuri:

Seppelin Sari, Helsinki

 

Puutarhatalouden perustutkinto, puutarhuri:

Ahokas Emilia, Helsinki

Mäkipää Maarit, Riihimäki

Pyökkilehto Henri, Riihimäki

Tamminen-Simola Leena, Valkeakoski

Törnström Nora, Helsinki

Viuhkonen Elina, Hyvinkää

 

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja:

Ketola Jukka, Riihimäki

Laiho Elma, Hausjärvi

Laukkanen Juho, Riihimäki

Malja Kimi, Riihimäki

Parikka Jani, Riihimäki

 

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki:

Pekkanen Minna, Nurmijärvi

Povenius Katja, Riihimäki

 

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto (osatutkinto), tarjoilija:

Jalkanen Ossi, Riihimäki

 

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja:

Aaltonen Varaporn, Hämeenlinna

Bireka Solomon, Hämeenlinna

Elo Janette, Hyvinkää

Eskelin Salla, Hyvinkää

Eskola Emma, Hyvinkää

Ferawaty Selvi, Hämeenlinna

Halminen Sirpa, Vantaa

Halonen Rinyarat, Hämeenlinna

Hanski Sari, Hyvinkää

Hashi Omar, Vantaa

Hassan Zack, Hyvinkää

Hirvonen Enni, Tuusula

Hunnakko Taru, Hyvinkää

Johansson Sofia, Riihimäki

Kapanen Laura, Nurmijärvi

Karhunen Sara, Hyvinkää

Kasperek Dorota, Hämeenlinna

Kohanski Mairi, Hyvinkää

Koistinen Sari, Loppi

Koivula Katri, Hyvinkää

Kokaew-Kaura Kanya, Järvenpää

Koskela Ella-Maria, Hyvinkää

Kosonen Mimosa, Hyvinkää

Kuosmanen Mandi, Hyvinkää

Kärkäs-Torikka Nina, Karkkila

Kärnä Roosa, Hyvinkää

Lauttanen Joanna, Janakkala

Levander Kiia, Hyvinkää

Makkonen Johanna, Hyvinkää

Malo Anni, Loppi

Marjoniemi Hanna, Hyvinkää

Mattila Elina, Nurmijärvi

Mikosik Aneta, Riihimäki

Moleker Mukis Raphael, Vantaa

Nikurautio Jessica, Riihimäki

Nurminen Pinja, Hyvinkää

Ojala Veera, Hyvinkää

Ojelade Esther, Hyvinkää

Okka Veera, Hyvinkää

Oksanen Essi, Tuusula

Olli Lilja, Riihimäki

Poimaa Iina, Nurmijärvi

Pöntynen Minka, Tuusula

Rautio Katja, Riihimäki

Riikonen Lotta, Hyvinkää

Saari Glaiza, Riihimäki

Saarinen Karoliina, Riihimäki

Salama Lisa, Hattula

Savolainen Janette, Hyvinkää

Suomalainen Emilia, Hyvinkää

Tran Thi Analgin, Hausjärvi

Turan-Cetin Cansel, Janakkala

Vartiainen Jeremias, Hyvinkää

Viljasjärvi Vilma, Tuusula

Wallin Carita, Järvenpää

 

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, automaatioasentaja:

Ranssi Elias, Riihimäki

 

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja:

Ahola Ville, Hyvinkää

Ahola Ville, Hyvinkää

Arpiainen Benjamin, Hyvinkää

Bergman Robin, Hyvinkää

Elo Tuure, Hyvinkää

Friman Juho, Loppi

Hakkarainen Markus, Hyvinkää

Halonen Patrik, Loppi

Heinonen Tommi, Hyvinkää

Hersti Pauli, Hyvinkää

Hovilainen Eetu, Hyvinkää

Ikola Ville, Hyvinkää

Jeskanen Markus, Hyvinkää

Kaipainen Oskar, Tuusula

Kallioniemi Onni, Riihimäki

Kiljunen Samu, Hyvinkää

Kumpulainen Riku, Hyvinkää

Lampela Olli-Pekka, Riihimäki

Launikivi Leo, Hyvinkää

Lindfors Johannes, Mäntsälä

Mikkola Roni, Hyvinkää

Mursinoff Santeri, Hyvinkää

Nikkanen Antti, Hyvinkää

Ojala Henri, Hyvinkää

Ojalehto Tarmo, Hyvinkää

Peussa Markus, Nurmijärvi

Puputti Samu, Hyvinkää

Rummukainen Miki, Hyvinkää

Räikkönen Patrik, Nurmijärvi

Saarinen Kalle, Nurmijärvi

Salmi Robert, Hyvinkää

Sinisalo Henri, Hyvinkää

Suominen Matias, Hyvinkää

Svärd Samu, Tuusula

Tuunanen Jyrki, Riihimäki

Virtanen Arttu, Riihimäki

Willman Joni, Hyvinkää

Wright Aleksi, Tuusula

 

Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja:

Harjunpää Pyry, Riihimäki

Hartikka Elias, Hyvinkää

Jokinen Anton, Riihimäki

Kanerva Jukka, Loppi

Korhonen Toni, Riihimäki

Lehtola Jere, Loppi

Paranko Jarno, Riihimäki

Ristolainen Henrik, Riihimäki

 

Teknisen suunnittelun perustutkinto, suunnitteluassistentti:

Arponen Päivi, Helsinki

Kalliomäki Julia, Vantaa

Kiiskinen Tomi, Kärkölä

Konttinen Niilo, Helsinki

Rönnberg Jan, Raasepori

Shkolny Sergei, Riihimäki

Siipola Ville, Hyvinkää

Tasanko Toni, Helsinki

Tylli Susanna, Espoo

 

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, ICT-asentaja:

Hauhia Niko, Loppi

Jürgenson Eero, Hyvinkää

Lahti Juuso, Hämeenlinna

Lehmuskorpi Aleksi, Kärkölä

Manninen Petteri, Loppi

Nieminen Tomi, Riihimäki

Nurminen Nuutti, Janakkala

Rytilahti Kristian, Riihimäki

Räsänen Willhardt, Riihimäki

Salmela Markus, Riihimäki

Sipiläinen Eemeli, Janakkala

Vakkuri Iiro, Riihimäki

Väisänen Erika, Hyvinkää

 

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi:

Ahtinen Aleksi, Riihimäki

Almgren Teppo, Vihti

Gärdström Erno, Hyvinkää

Hilden Janne, Hyvinkää

Hurme Matias, Loppi

Immonen Ville, Hyvinkää

Karttunen Nuutti, Hyvinkää

Kettunen Jere, Hyvinkää

Kiminkinen Kasper, Hyvinkää

Kokko Olli, Kärkölä

Korhonen Jani, Hyvinkää

Korhonen Joona, Nurmijärvi

Kortene Roni-Petteri, Hyvinkää

Lehtonen Lassi, Riihimäki

Niemi Nuutti, Hyvinkää

Paananen Niko, Hyvinkää

Rastas Niklas, Hyvinkää

Rönn Veeti, Riihimäki

Saarinen Vili, Loppi

Saario Aplu, Tuusula

Savikko Samu, Janakkala

Suuronen Otto-Oskari, Hyvinkää

Vartio Tuukka, Janakkala

Whitley Sam, Riihimäki

 

Turvallisuusalan perustutkinto, turvallisuusvalvoja:

Hartikainen Jere, Hyvinkää

Heinonen Aleksi, Hyvinkää

Heinonen Pyry, Riihimäki

Hjelt Frans, Järvenpää

Järvinen Nea, Hyvinkää

Kalliokoski Tinja, Hyvinkää

Koivumäki Eerika, Hämeenlinna

Kreander Eemeli, Nurmijärvi

Laurén Susanne, Järvenpää

Leskinen Aleksi, Riihimäki

Liukkonen Helmi, Tuusula

Palmroth Ida-Maria, Hyvinkää

Salonen Tony, Hyvinkää

Savilahti Johannes, Hyvinkää

Turtiainen Heidi, Hämeenlinna

Veima Simon, Tuusula

Välimäki Susanna, Järvenpää

 

Verhoilu- ja sisustusalan perustutkinto, sisustaja:

Kiventöyry Ulla, Janakkala

Kupias Sani, Riihimäki

Lindfors Lisette, Nurmijärvi

Nokkala Eeva, Hyvinkää

 

 

Isännöinnin ammattitutkinto:

Huittinen Julius, Nurmijärvi

Laitinen Sirpa, Mäntsälä

Veikkola Sari, Hämeenlinna

 

Koneistajan ammattitutkinto:

Muhire Claude, Riihimäki

 

Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto:

Ravio Riikka, Espoo

Snirvi Marjo, Askola

Özaykan Imadettin, Loppi

 

Lasten ja nuorten erityisohjaajan ammattitutkinto:

Mieskoski Jasna, Helsinki

 

Levy- ja hitsausalan ammattitutkinto:

Vähäsöyrinki Tomi, Järvenpää

 

Metsätalousyrittäjän ammattitutkinto, metsätalousyrittäjä:

Salonen Hanna, Espoo

 

Palvelulogistiikan ammattitutkinto:

Halvorsén Mirva, Loppi

 

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto, laitoshuoltaja:

Siivonen Aino, Riihimäki

Siro Taru, Vantaa

 

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto, toimitilahuoltaja (AT):

Paajanen Daojai, Loppi

Rynö Aeraya, Hausjärvi

Sauvola Susanna, Hyvinkää

 

Taloushallinnon ammattitutkinto:

Linnekoski Mira, Riihimäki

 

Vartijan ammattitutkinto:

Hiillos Miikka, Espoo

Pitkänen Petri, Vantaa

Salonen Sampsa, Lahti

 

Yrittäjän ammattitutkinto:

Heikkilä Merja, Pornainen

 

Baarimestarin erikoisammattitutkinto:

Rantanen Satu, Ylöjärvi

 

Johtamisen erikoisammattitutkinto:

Glans Greetta, Mäntsälä

 

Majoitus- ja ravitsemisalan esimiehen erikoisammattitutkinto:

Viitamäki Elisa, Karkkila

 

Mielenterveys- ja päihdetyön erikoisammattitutkinto:

Hukkanen Minttu, Helsinki

Suuronen Terhi, Hyvinkää

Uusoksa Mirka, Hyvinkää

 

Tuotekehitystyön erikoisammattitutkinto:

Dinc Tarja, Riihimäki

 

Tuotekehitystyön erikoisammattitutkinto (osatutkinto):

Ojaniemi Minna, Riihimäki.

Mitä tunnetta artikkeli sinussa herättää? Ilmaisemalla tunteesi näet toisten reaktiot.

Lisää aiheesta

Aleksi Sievälä voitti taitajamestaruuden omassa sarjassaan – Hyriasta ammattitaidon SM-kilpailuissa 5 opiskelijaa24.5.2019 11.08
Taitaja-kisan voitto näyttää hyvältä CV:ssä –  Hyrialle joukkueen kisamatkasta tuhansien eurojen lasku, on silti vaivan arvoista, sanoo Seija Siitonen27.5.2019 16.00
Hyria investoi Hyvinkäälle ja Riihimäelle 20–25 miljoonalla seuraavien vuosien aikana – toimipisteverkkoa tiivistetään17.5.2019 11.00
Hyrian lehmät pääsevät jälleen laitumelle – koko perheen tapahtumassa paljon muutakin nähtävää14.5.2019 09.45
Hyvinkää ja Riihimäki sopivat Hyrian kanssa kaksoistutkintojen järjestämisestä22.4.2019 08.15

Etusivulla nyt

Uusimmat: Paikalliset

Luetuimmat paikalliset

Uusimmat

Luetuimmat