HAMKista valmistui liki 400

Hämeen ammattikorkeakoulu HAMKista valmistui perjantaina yhteensä 390 opiskelijaa. Eri koulutusaloilta valmistuivat muun muassa seuraavat opiskelijat:


Ylempi AMK-tutkinto


Rakentamisen koulutusohjelma: insinööri: Köykkä, Jarno, Tuusula
Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutusohjelma: sosionomi: Kivi, Anne, Tuusula
Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutusohjelma: sairaanhoitaja: Ikonen, Anne, Hausjärvi, Niemi, Ritva, Loppi
Teknologiaosaamisen johtamisen koulutusohjelma: insinööri: Karhumäki, Varpu, Tuusula,  Pajunen, Mauno, Riihimäki
Teollisuuden palveluliiketoiminnan koulutusohjelma: insinööri: Makkonen, Miko, Mäntsälä
Yrittäjyyden ja liiketoimintaosaamisen koulutusohjelma: tradenomi: Lietzén, Tiina, Riihimäki

AMK-tutkinto


Kulttuuriala:
Muotoilun koulutusohjelma: muotoilija:
Oila, Liisa, Loppi
Ohjaustoiminnan koulutusohjelma: artenomi: Hummelholm, Hanne, Riihimäki, Saarinen, Suvi, Janakkala


Luonnonvara- ja ympäristöala:
Maaseutuelinkeinojen koulutusohjelma: agrologi:
Härkönen, Anu, Hyvinkää, Kyynäräinen, Antti, Tuusula, Penttinen, Tuomo, Mäntsälä
Maisemasuunnittelun koulutusohjelma: hortonomi: Heikkinen, Jarkko, Nurmijärvi
Metsätalouden koulutusohjelma: metsätalousinsinööri: Kuotola, Panu, Janakkala, Saarikko, Heidi, Riihimäki
 

Sosiaali-, terveys- ja liikunta- ala:
Hoitotyön koulutusohjelma: sairaanhoitaja:
Kemppainen, Mia, Hyvinkää, Ketola, Johanna, Hyvinkää, Rasimus, Sini, Hyvinkää
Hoitotyön koulutusohjelma: terveydenhoitaja: Airio, Sari, Janakkala, Hovila, Anni, Janakkala, Laitiola, Sari, Riihimäki, Turtiainen, Emilia, Janakkala
Sosiaalialan koulutusohjelma: sosionomi: Uusitalo, Tanja, Loppi
 

Tekniikan ja liikenteen ala:
Automaatiotekniikan koulutusohjelma: insinööri:
Ikonen, Marko, Loppi
Degree Programme in Mechanical Engineering and Production Technology: insinööri, Bachelor of Engineering (BEng): Mahat, Chiranjeevi, Riihimäki; Moffi, Ebite, Riihimäki, Nguyen, Tien, Riihimäki; Ogwara, Anthony, Riihimäki, Shekh Mohammad, Arju, Riihimäki
Kone- ja tuotantotekniikan koulutusohjelma: insinööri: Hokkanen, Heikki, Riihimäki; Rautajärvi, Henri, Hyvinkää, Suominen, Petri, Riihimäki
Liikennealan koulutusohjelma: insinööri: Kinnunen, Tapio, Hyvinkää
Mediatekniikan koulutusohjelma: insinööri: Hämäläinen, Jari, Hyvinkää, Immonen, Jani, Hyvinkää
Rakennusalan työnjohdon koulutusohjelma: rakennusmestari: Mikkola, Antti, Riihimäki
Rakennustekniikan koulutusohjelma: insinööri: Ojala, Mika, Riihimäki, Pulkkinen, Timo, Riihimäki
Tietotekniikan koulutusohjelma: insinööri: Hartikainen, Jaakko, Riihimäki, Pietiläinen, Leevi, Riihimäki; Saarikallio, Johannes, Riihimäki
Tuotekehityksen koulutusohjelma: insinööri: Ruuska, Jari, Janakkala
 

Yhteiskuntatieteiden, liiketalouden ja hallinnon ala:
Liiketalouden koulutusohjelma tradenomi:
Rantanen, Tiia, Janakkala; Tiainen, Milja

Written by:

Katri Porttinen

Ota yhteyttä

Kommentit

Osallistu keskusteluun