Hyriasta 1.6.2012 valmistuneet

Hyrian lukuvuoden 2011–2012 päättäjäisiä vietettiin perjantaina 1. kesäkuuta. Nuorten koulutuksesta valmistui 664 opiskelijaa ja aikuiskoulutuksesta 47 opiskelijaa.

Aamupostin alueelta valmistuneet linjoittain


Ajoneuvoasentaja, autoalan perustutkinto: Alasilta Aleksi, Loppi, Autiosalo Samu, Hyvinkää, Brandes Jesse, Hyvinkää, Frankberg Christian, Loppi, Gustafsson Tom, Nurmijärvi, Haaparanta Ville-Petteri, Kerava, Helander Sakari, Nurmijärvi, Hietanen Jyri, Loppi, Kurki Toni, Riihimäki, Laakso Tommi, Riihimäki, Lahtinen Jonne, Riihimäki, Leppänen Tommi, Riihimäki, Leppäniemi Jarkko, Riihimäki, Majuri Janne, Tuusula, Matikka Valtteri, Loppi, Nguyen Truong, Hyvinkää, Nieminen Aarne, Hyvinkää, Nikander Joonas, Nurmijärvi, Peltola Teemu, Loppi, Ravantti Jyri, Loppi, Reitti Robert, Hyvinkää, Räsänen Kimi, Tuusula, Sampo Jani, Hyvinkää, Sievänen Janne, Hyvinkää, Tetri Aleksi, Hyvinkää, Väilä Lari, Riihimäki ja Ylén Marko, Tuusula.


Asiakaspalvelija, catering-alan perustutkinto: Akkanen Anja, Riihimäki, Moisio Anna, Janakkala, Nylund Sirpa, Riihimäki ja Palmu Taru, Riihimäki.


Autonkuljettaja, logistiikan perustutkinto: Autere Anttipekka, Riihimäki, Etelämäki Sami, Riihimäki, Huhtakallio Tomi, Hyvinkää, Jokinen Juuso, Riihimäki, Numento Aapo, Riihimäki, Saarinen Atro, Hyvinkää ja Väike Ville, Riihimäki.


Datanomi, tietojenkäsittelyn perustutkinto: Kirkjärvi Outi, Hyvinkää, Laitinen Tiina, Hyvinkää, Ahonen Petro, Hyvinkää, Arike Otto, Hyvinkää, Ekebom Tony, Hyvinkää, Hampori Annika, Hyvinkää, Heinikangas Akseli, Hyvinkää, Himanen Harri, Hyvinkää, Jantunen Antti, Hyvinkää, Juntunen Tommi, Hyvinkää, Kiuru Jan-Erik, Hyvinkää, Kuismin Juho, Riihimäki, Laakkonen Toni, Riihimäki, Lappalainen Lauri, Hyvinkää, Lehtinen Santeri, Riihimäki, Leppänen Tommi, Hyvinkää, Luukko Jani, Hausjärvi, Matilainen Aleksi, Hyvinkää, Moisio Tuomas, Hyvinkää, Nevalainen Eetu, Riihimäki, Nieminen Jonni, Hausjärvi, Nokkala Markku, Hyvinkää, Nylund Joni, Loppi, Oksanen Joni, Nurmijärvi, Paulamäki Patrik, Hyvinkää, Piekkari Ville, Hyvinkää, Poltinoja Miko, Tuusula, Puonti Juuso, Hyvinkää, Pätäri Sami, Hyvinkää, Ruponen Niko, Riihimäki, Rytkönen Toni, Tuusula, Salo Samuli, Hyvinkää, Siivo Aleksi, Janakkala, Surakka Jenni, Hyvinkää, Syrjälä Tomi, Riihimäki, Utriainen Susanna, Hyvinkää, Valta Aleksi, Janakkala, Vilmusenaho Jarkko, Hyvinkää, Virtanen Markus, Hyvinkää, Ylönen Saku, Loppi ja Öhman Lassi, Hyvinkää.


Elektroniikka-asentaja, sähköalan perustutkinto: Pieskä Lauri, Hyvinkää.


Eläintenhoitaja, maatalousalan perustutkinto: Liukka Pirita, Hyvinkää, Niittunen Jenna, Janakkala, Runsten Hanna-Mari, Nurmijärvi ja Stenlund Kia, Nurmijärvi.


Hienomekaanikko ja koneenasentaja, kone- ja metallialan perustutkinto: Aaltonen Kim, Nurmijärvi, Airaksinen Jesse, Nurmijärvi, Cabdule Abshir, Hyvinkää, Hakkarainen Tuomas, Nurmijärvi, Hietanen Markus, Hyvinkää, Lohvansuu Markus, Hyvinkää, Luukkola Niko, Hyvinkää, Näppi Antton, Nurmijärvi, Paju Jukka-Pekka, Hyvinkää, Turunen Tomi, Nurmijärvi, Viitanen Jere, Hyvinkää, Vilkman Aleksi, Riihimäki, Vitamo Niko, Hyvinkää, Vuorinen Timo, Hyvinkää ja Väisänen Jere, Hyvinkää.


ICT-asentaja, tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto: Fincke Jan, Janakkala, Halttunen Lauri, Riihimäki, Ketokoski Miiko, Janakkala, Mäkelä Jere, Hyvinkää, Nieminen Simo, Janakkala, Nykänen Niko, Hausjärvi, Petrouchine Aleksei, Janakkala, Salminen Sami, Riihimäki, Salonen Niko, Janakkala ja Väänänen Teijo, Riihimäki.


Kokki, hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, nuorten koulutus: Pyhähuhta Sara, Riihimäki.

 

Kokki, hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, aikuiskoulutus: Hakala Merja, Hyvinkää, Harjunen Kirsi, Janakkala, Jaskari Camilla, Hyvinkää ja Jääskeläinen Hanna, Hyvinkää.


Koneistaja ja levyseppähitsaaja, kone- ja metallialan perustutkinto: Corri Berat, Hyvinkää, Eerikkilä Waltteri, Hyvinkää, Harju Teemu, Hyvinkää, Heinonen Toni, Hyvinkää, Koljonen Antti, Hyvinkää, Kölhi Mikael, Hyvinkää, Laakkonen Robert, Hyvinkää, Meitamo Tuomas, Hyvinkää, Petrell Samu, Hyvinkää, Rosell Tommi, Hyvinkää, Saranpää Juha-Matti, Hyvinkää, Suominen Elmeri, Hyvinkää ja Tauriainen Veli-Matti, Hyvinkää.


Koneistaja, kone- ja metallialan perustutkinto: Hurme Iiro, Hausjärvi, Hämäläinen Jonne, Hausjärvi, Klimoff Joonas, Riihimäki, Laakko Sami, Riihimäki, Lepistö Roope, Riihimäki, Lindberg Roope, Riihimäki, Nieminen Henri, Riihimäki, Peurala Topi, Riihimäki, Sirola Eemeli, Hausjärvi ja Vihavainen Juha, Riihimäki.


Kotitalousyrittäjä, kotitalous- ja kuluttajapalveluiden perustutkinto: Hakala Emmilotta, Janakkala, Leppänen Anni, Riihimäki, Moksén Melinda, Janakkala, Perttula Annika, Riihimäki ja Pulkkinen Netta, Riihimäki.


Kuva-artesaani, kuvallisen ilmaisun perustutkinto: Hodju Sini, Hyvinkää, Kalm Marika, Hyvinkää, Katajamäki Heidi, Hyvinkää, Kosonen Roosa, Nurmijärvi, Kuosmanen Sonja, Hyvinkää, Lindholm Mirjami, Hyvinkää, Melender Sofia, Nurmijärvi, Mäkilä Leila, Hyvinkää, Saarreharju Sanna, Tuusula ja Sälpäkivi Laura, Hyvinkää.


Laborantti, laboratorioalan perustutkinto: Vatsia Jasmin, Riihimäki.


Levyseppähitsaaja, kone- ja metallialan perustutkinto: Aaltonen Jussi, Hausjärvi, Eronen Niko, Riihimäki, Grönroos Olli, Riihimäki, Hapulahti Riku, Riihimäki, Kaunisto Niko, Riihimäki, Kilpi Ville, Hausjärvi, Leskinen Joel, Riihimäki, Mäkiaho Nicki, Riihimäki, Numminen Joni, Riihimäki, Paju Roope, Riihimäki, Piirainen Niko, Riihimäki, Piironen Tuukka, Loppi, Pyhähuhta Roope, Riihimäki, Rantanen Miikka, Loppi, Salmi Jesper, Riihimäki, Salonen Joni, Riihimäki, Sarlin Aleksi, Riihimäki, Suuronen Markus, Riihimäki, Tenhunen Samuli, Hyvinkää, Tilus Joni, Hyvinkää, Tuovinen Kim, Riihimäki, Vierimaa Sami, Riihimäki ja Viuha Jukka, Riihimäki.


Luonto-ohjaaja, luonto- ja ympäristöalan perustutkinto: Venäläinen Sarianna, Nurmijärvi.


Luontoyrittäjä, luonto- ja ympäristöalan perustutkinto: Rossi Severi, Tuusula ja Vehviläinen Satu, Hyvinkää.


LVI-asentaja, talotekniikan perustutkinto: Alén Jyri, Hyvinkää, Hailla Timi, Riihimäki, Hannula Rasmus, Hyvinkää, Koivisto Oskari, Riihimäki, Kukkonen Lassi, Riihimäki, Mäkelä Matti, Loppi, Numminen Tommi, Riihimäki, Pikivirta Tino-Markus, Riihimäki, Pulkkinen Ville, Hyvinkää, Raivonen Petri, Janakkala, Räsänen Samuli, Hyvinkää, Teräväinen Sami, Riihimäki, Ventola Annika, Riihimäki ja Virtanen Tomi, Hausjärvi.


Lähihoitaja, sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, nuorten koulutus: Allt Krista, Hyvinkää, Bajgora Marigona, Hyvinkää, Haasanen Päivi, Hyvinkää, Heino Jesse, Hyvinkää, Helminen Viivi, Nurmijärvi, Herranen Pia, Riihimäki, Häsä Taru, Nurmijärvi, Ikävalko Viivi, Hyvinkää, Karttunen Tony, Riihimäki, Kärkkäinen Eeva, Riihimäki, Laakso Mervi, Nurmijärvi, Laari Heli, Hyvinkää, Laatikainen Henniina, Hyvinkää, Lehtimäki Tiina, Riihimäki, Leinonen Ida, Riihimäki, Lepistö Lilli, Hyvinkää, Löfman Johanna, Hyvinkää, Malmberg Annika, Riihimäki, Mikkola Viivi, Hyvinkää, Mäki Tina, Riihimäki, Nieminen Noora, Hyvinkää, Niskakangas Karita, Hausjärvi, Nousiainen Tanja, Riihimäki, Peltoniemi Katri, Hyvinkää, Poikolainen Petra, Hyvinkää, Puro Anniina, Mäntsälä, Ryökäs Tiia, Hyvinkää, Salmi Kiia, Riihimäki, Sinanbegovic Aida, Riihimäki, Sirola Katri, Riihimäki, Sirola Roosa, Riihimäki, Soisalo Salla, Hyvinkää, Suonranta Emmi, Tuusula, Suontausta Tuula, Riihimäki, Uusitalo Niina, Riihimäki, Viilomaa Katariina, Riihimäki, Vilkman Laura, Hyvinkää ja Öblom Maria, Nurmijärvi.


Lähihoitaja, sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, aikuiskoulutus: Koskimäki Tatiana, Loppi, Kylökäs Heidi, Loppi, Raatikainen Katja, Loppi, Tiihonen Minja, Hyvinkää, Harjumäki Ilona, Riihimäki, Heljoranta Marika, Hyvinkää, Kilpikari Jussi, Hyvinkää, Litukka Anu, Hyvinkää, Luukkainen Kimmo, Loppi, Rahkonen Anne, Hyvinkää, Toivanen Tarja-Leena, Riihimäki, Virtanen Erkko, Hyvinkää, Lehtinen Suvi, Hyvinkää, Makkonen Tiina, Riihimäki, Puustinen Paula, Hyvinkää, Savola Heidi, Hyvinkää, Valli Mirka, Riihimäki, Joensuu Lissa, Riihimäki, Laine Ritva, Hyvinkää, Lappi Merja, Hyvinkää, Manelius Päivi, Hyvinkää, Meriläinen Seija, Hyvinkää, Perta Johanna, Hyvinkää, Sohlberg Terhi, Riihimäki ja Venäläinen Sari, Loppi.


Maaseutuyrittäjä, maatalousalan perustutkinto: Pohjanpalo Teija, Hausjärvi.


Media-assistentti, audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto: Hellgrén Jenni, Hyvinkää, Järvi Toivo, Riihimäki, Koskinen Jenna, Riihimäki, Leikama Taija, Riihimäki, Maukonen Janette, Hyvinkää, Mustonen Freya, Tuusula, Mutikainen Henrik, Riihimäki, Peltonen Johanna, Janakkala, Rasehorn Iina, Riihimäki ja Veikkanen Teppo, Hyvinkää.


Merkonomi, liiketalouden perustutkinto: Aaltonen Maria, Riihimäki, Alén Daniela, Hyvinkää, Alonen Jaana, Riihimäki, Arolainen Riku, Hyvinkää, Asunmaa Jenni, Riihimäki, Atifi Sonia, Hyvinkää, Christodoulakis Christa, Hyvinkää, Eerola Siina, Hyvinkää, Elo Mirka,Hyvinkää, Gärdström Erno, Hyvinkää, Hannula Salla, Riihimäki, Heikkilä Minna, Hyvinkää, Heimonen Taru, Hyvinkää, Hokkila Ira, Riihimäki, Holm Sofia, Hyvinkää, Hongisto Ossi, Hyvinkää, Huhtasaari Miia, Hyvinkää, Hurme Jerry, Hyvinkää, Huynh-Ta Ngan, Hyvinkää, Häihänen Thea, Tuusula, Ijäs Juuli, Hyvinkää, Isola Jarna, Hyvinkää, Jaakkola Riikka, Hausjärvi, Jauhiainen Joni, Tuusula, Joensuu Alina, Riihimäki, Järveläinen Pauliina, Riihimäki, Kaseva Jenny, Riihimäki, Keinänen Mari, Hyvinkää, Kilpi Marjo, Janakkala, Kivikoski Visa, Tuusula, Kokkonen Miia, Riihimäki, Kolehmainen Sonja, Hyvinkää, Komulainen Päivi, Hyvinkää, Koskinen Riikka, Hausjärvi, Kultti Marika, Hyvinkää, Kuoppamäki Sonja, Riihimäki, Kuussaari Tiia, Hausjärvi, Kylmälä Suvi, Riihimäki, Lahdenperä Taija, Hyvinkää, Laitinen Tommi, Hyvinkää, Lankinen Aleksi, Hyvinkää, Latva Juho, Hyvinkää, Lehtimäki Ville, Hyvinkää, Lehtinen Jonna, Riihimäki, Lepistö Jenna, Hyvinkää, Leppäranta Jenna, Riihimäki, Loikala Iina, Riihimäki, Luoma Aino, Hyvinkää, Mahlakaarto Tommi, Hyvinkää, Malkavaara Ilmo, Hyvinkää, Mangkorn Napat, Tuusula, Mattila Rosa-Maria, Riihimäki, Mattinen Heikki, Nurmijärvi, Mikander Lauri, Hyvinkää, Mäkelä Roosa, Riihimäki, Mäkinen Laura, Hausjärvi, Nenonen Joshua, Riihimäki, Olli Jere, Riihimäki, Paajanen Anna, Hyvinkää, Paavolainen Pekka, Hyvinkää, Pekkanen Reetta, Hyvinkää, Pekkola Pauli, Hyvinkää, Perkiömäki Jenni, Hyvinkää, Piira Niina, Hausjärvi, Piiroinen Tuukka, Hyvinkää, Pitkänen Liisa, Hyvinkää, Pönni Tytti, Hausjärvi, Pöyry Nea, Riihimäki, Rantanen Tiia, Hausjärvi, Raustola Riku, Riihimäki, Rinta-Harri Paula, Hyvinkää, Rissanen Miko, Hyvinkää, Roberts Olivia, Hyvinkää, Ruissalo Neea, Riihimäki, Rämä Vilhelmiina, Riihimäki, Saarela Tanja, Mäntsälä, Salmi Laura, Hyvinkää, Seppänen Jesse, Hyvinkää, Shetta Sami, Riihimäki, Silvennoinen Teemu, Riihimäki, Sistonen Oona, Hyvinkää, Sorsa Jenni, Riihimäki, Sunila Henrik, Hyvinkää, Suomalainen Emmi, Hyvinkää, Suontausta Tuija, Riihimäki, Tapiolinna Veronica, Nurmijärvi, Tengman Otto, Riihimäki, Teppo Jenna, Mäntsälä, Tetri Joonas, Hyvinkää, Timonen Jani, Hyvinkää, Toivonen Rose, Nurmijärvi, Tuomisto Antti, Hyvinkää, Tähkänen Henna, Riihimäki, Uotila Marko, Loppi, Velama Tuomas, Nurmijärvi, Viertoma Henna, Hyvinkää, Virtanen Henna, Hyvinkää ja Väisänen Miikka, Hyvinkää.


Metsuri-metsäpalvelujen tuottaja, metsäalan perustutkinto: Kari Fredi, Loppi, Kylmälä Hanna, Hausjärvi, Latvala Lassi, Hyvinkää ja Pasuri Ville, Hyvinkää.


Palveluvastaava, catering-alan perustutkinto: Eloranta Fanny, Hausjärvi, Halme Jari, Hausjärvi, Jokinen Noora, Riihimäki, Kirjavainen Eve, Hyvinkää, Kivinen Aleksi, Riihimäki, Laakkonen Jonna, Riihimäki, Ojala Milla, Hyvinkää, Vainiola Reetta, Riihimäki ja Wanhatalo Ann-Marié, Hausjärvi.


Parturi-kampaaja, hiusalan perustutkinto: Alatalo Hanna, Hyvinkää, Häyhä Emilia, Hausjärvi, Jokelainen Jutta, Nurmijärvi, Konttila Neea, Hyvinkää, Korhonen Ronja, Hyvinkää, Lampinen Pia, Hyvinkää, Lehtonen Saara, Riihimäki, Mäkinen Jemina, Hyvinkää, Pihlaja Minna, Tuusula, Raivio Sara, Hyvinkää, Saari Saga, Hyvinkää, Sormunen Marianne, Hyvinkää ja Toivonen Bea, Tuusula.


Perhepäivähoitaja, perhepäivähoitajan ammattitutkinto: Lovén Jaana, Riihimäki ja Seppänen Sirkka, Nurmijärvi.


Putkiasentaja, talotekniikan perustutkinto: Kunnari Petteri, Riihimäki.


Puuseppä, puualan perustutkinto: Ahokas Nico, Hyvinkää, Brandt Teemu, Hyvinkää, Fager Jani, Hyvinkää, Hirvonen Henrik, Hyvinkää, Holopainen Ville, Hyvinkää, Järvenoja Mikko, Hyvinkää, Katajamäki Jani, Hyvinkää, Lehtonen Janne, Hyvinkää, Pykälä-Aho Mikko, Hyvinkää, Tiitto Pero, Nurmijärvi, Toropainen Rasmus, Hyvinkää ja Wirpi Otto, Hyvinkää.


Puutarhuri, puutarha-alan perustutkinto: Lindqvist Tiia, Tuusula, Repo Henna, Hyvinkää ja Salminen Neea, Nurmijärvi.


Ravintolakokki, hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, nuorten koulutus: Aunola Joni, Hyvinkää, Bäck Aleksi, Hyvinkää, Honkalehto Niklas, Hyvinkää, Jaro Teemu, Loppi, Karlstedt Saara, Riihimäki, Kotiranta Aino-Tuulia, Riihimäki, Kouhia Jarkko, Riihimäki, Kuusela Meri-Tuuli, Hausjärvi, Lam Con Phung, Hyvinkää, Lehkonen Emilia, Hausjärvi, Lehtonen Maria, Riihimäki, Liakka Juuso, Riihimäki, Mustonen Riikka, Loppi, Onkalo Miika, Hyvinkää, Pehkonen Petja, Hyvinkää, Raita Markus, Hyvinkää, Rapinoja Viljami, Hyvinkää, Uotila Jenna, Riihimäki ja Uskola Marcus, Hyvinkää.


Ravintolakokki, hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, aikuiskoulutus: Rantamäki Jukka, Riihimäki.


Suurtalouskokki, catering-alan perustutkinto, nuorten koulutus: Aho Teemu, Hyvinkää, Henriksson Katja, Riihimäki, Hämäläinen Risto, Hyvinkää, Hämäläinen Sami, Hyvinkää, Kananen Netta, Hyvinkää, Kovanen Pekka, Hyvinkää, Lämsä Sami, Hyvinkää, Pekkala Mari, Hyvinkää, Päärni Ida, Hyvinkää, Sippola Eero, Hyvinkää, Sorri Hilla, Hausjärvi ja Vuollo Tomi, Hyvinkää.


Suurtalouskokki, catering-alan perustutkinto,  aikuiskoulutus: Sirola Tarja, Riihimäki ja Vainola Riina, Hausjärvi.


Sähköasentaja, sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto: Andersin Franz, Tuusula, Auri Kalle, Hyvinkää, Harju Ville, Hyvinkää, Helin Miko, Hyvinkää, Hongisto Topi, Hyvinkää, Jormanainen Jere, Hyvinkää, Jänkälä Arttu, Hausjärvi, Kananen Arttu, Hausjärvi, Koistinen Topi, Hyvinkää, Korhonen Ville, Loppi, Korvenranta Pihla, Lahti, Koskinen Tuukka, Hyvinkää, Kosonen Olli, Hyvinkää, Laine Mikko, Hausjärvi, Lindblom Aleksi, Janakkala, Mäkinen Teemu, Riihimäki, Nenonen Arttu, Tuusula, Niska Joni-Petri, Nurmijärvi, Näätänen Ville, Riihimäki, Rahkonen Ville, Hausjärvi, Rainio Junnu, Hyvinkää, Rintala Mika, Riihimäki, Ruuttu Niko, Riihimäki, Räkköläinen Lauri-Pekka, Nurmijärvi, Sandell Tuukka, Janakkala, Tikkanen Topi, Riihimäki, Vainola Ville, Hausjärvi, Vanninen Pekka, Hyvinkää, Westerholm Visa, Hyvinkää ja Wetterstrand Jarno, Hyvinkää.


Automaatioasentaja, sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto: Järveläinen Aleksi, Hyvinkää, Korkalainen Tomi, Hyvinkää, Laakso Petteri, Hyvinkää, Lappi Jere, Hyvinkää, Lepola Joni, Hyvinkää, Palotie Ida, Hyvinkää, Parviainen Henri, Tuusula, Pöllä Ville, Hyvinkää, Seppä Joni, Hyvinkää ja Viljakainen Juha, Hyvinkää.


Sähkö- ja automaatioasentaja, sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto: Happo Ville, Hyvinkää, Hiltunen Jukka, Tuusula, Ikäläinen Jarkko, Tuusula ja Väänänen Ville, Tuusula.


Talonrakentaja, rakennusalan perustutkinto: Backström Henri, Hyvinkää, Berg Otto, Riihimäki, Este Miko, Loppi, Heikkonen Atte, Janakkala, Heinonen Teemu, Hausjärvi, Huhtala Antti, Hausjärvi, Hägg Tatu, Riihimäki, Jäppinen Joel, Janakkala, Järvelä Jonni, Hyvinkää, Kallionsivu Santeri, Riihimäki, Laakso Aki, Janakkala, Mikkola Eetu, Riihimäki, Männikkö Riku, Riihimäki, Niemi Jere, Hausjärvi, Nieminen Eero, Riihimäki, Nousiainen Niklas, Hyvinkää, Otronen Albert, Riihimäki, Paldanius Markus, Riihimäki, Partanen Jussi, Hausjärvi, Pennanen Simo, Hausjärvi, Ristimäki Jani, Riihimäki, Tuomi Osmo, Riihimäki, Turunen Tino, Hyvinkää ja Vestman Ville, Hyvinkää.


Tarjoilija, hotelli- ja ravintola-alan perustutkinto: Tetri Eevi, Hyvinkää.


Turvallisuusvalvoja, turvallisuusalan perustutkinto: Haapaniemi Antti, Riihimäki, Kärnä Mikko, Hyvinkää, Lehtonen Heidi, Hyvinkää, Myllynen Matias, Riihimäki ja Puukari Fanni, Riihimäki.


Vaatetusompelija, tekstiili- ja vaatetusalan perustutkinto: Heiskanen Janika, Hyvinkää, Holm Jere, Hyvinkää, Häkkinen Laura, Hyvinkää, Ikola Elina, Hyvinkää, Juntunen Tiina, Hyvinkää, Lohkovuori Tanja, Loppi, Mäkeläinen Elli, Hyvinkää, Nikitin Satu, Hyvinkää, Patama Annukka, Hyvinkää, Silvan Mariona, Hyvinkää, Skinnari Niina, Hyvinkää ja Viik Laura, Hyvinkää.

 

Ammatilliseen peruskoulutukseen ohjaava ja valmistava koulutus Ammattistartti: Brandt Tommi, Hyvinkää, Forsman Sonja, Hausjärvi, Lainevuo Roope, Hyvinkää, Lapinleimu Ville, Nurmijärvi, Louhelainen Mira, Hyvinkää, Marjoniemi Aku, Hyvinkää, Suoranta Kirsi, Janakkala ja Varjonen Kalle, Tuusula.


Ammatilliseen peruskoulutukseen valmentava ja kuntouttava opetus ja ohjaus:  Asikainen Tatu, Hyvinkää, Atifi Tamana, Hyvinkää, Hanén Henna, Nurmijärvi, Hietanen Milla, Hyvinkää, Jokelainen Jutta, Hausjärvi, Kaltiokumpu Kiia, Nurmijärvi, Koskela Petri, Hyvinkää, Laaksonen Niki, Hyvinkää, Laurila Samu, Hyvinkää, Paajanen Janette, Hyvinkää ja  Ylitalo Elina, Hyvinkää.


Maahanmuuttajien ammatilliseen peruskoulutukseen valmistava koulutus: Katan Anne-Laure, Nurmijärvi, Kruusoja-Meiker Dagmar, Hyvinkää, Koivistoinen Ekaterina, Hyvinkää, Mustafa Blerina, Hyvinkää, Nguyen Loan, Hyvinkää, Sulger Anu, Hyvinkää ja Yurpalova Natalia, Hyvinkää.


Yhdistelmäajoneuvonkuljettaja, logistiikan perustutkinto: Ekholm Teemu, Loppi, Katiskoski Jere, Riihimäki, Koskinen Veli-Pekka, Loppi, Lehtonen Tomi, Riihimäki, Liedes Mikko, Loppi ja Rissanen Jarno, Riihimäki.


Ympäristönhoitaja, luonto- ja ympäristöalan perustutkinto: Koivula Kirsi, Riihimäki, Nurmi Hanna-Leena, Loppi, Ojala Johanna, Hyvinkää ja Salin Marjo, Riihimäki.


Muita seudun valmistuneita


Helsingin yliopiston Opettajankoulutuslaitoksen käyttäytymistieteellisestä tiedekunnasta on valmistunut aineenopettaja Aurora Kangasaho.

Written by:

Toimitus

Ota yhteyttä

Kommentit

Kommentit

Kiitos Aamupostille näkyvästä toiminnasta ammattiin valmistuvien osalta. Vielä lisää haastatteluja ja näkökulmia ammattiin valmistuvien osalta tulevaisuudessa. Kaikille valmistuneille lämpimät onnittelut ammattilaisuuden ovella.

Hatunnostaja (ei varmistettu)

Osallistu keskusteluun